بازار کنجاله ایران
e
خانه / دسته‌بندی نشده / ارزش غذایی و خواص کنجاله سویا

ارزش غذایی و خواص کنجاله سویا

کنجاله سویا تفاله های فشرده دانه روغنی سویاست که از خواص و ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار می باشد که در ادامه برخی ازین خواص را ذکر می کنیم.
سویا دانه ای روغنی و حاوی پروتئین گیاهی است که در آن اسید لینو لئیک بسیار فراوان می باشد و علاوه بر آن سرشار از پروتئین است بطوریکه گفته می شود پروتئین سویا از هر دانه روغنی دیگری بیشتر بوده و ازین رو می توان سویا را نوعی گوشت گیاهی دانست و بهترین جایگزین گوشت محسوب می شود.
امروزه دانه های سویا را در راستای تهیه روغن سویا درون دستگاه خاصی عصاره گیری می کنند و تفاله های بدست آمده از آن را هم برای تهیه خوراک دامی یا دیگر مصارف خوراکی و دارویی بکار می برند.
این تفاله ها که به کنجاله شهرت دارند از خواص و فواید بالایی برخوردارند و ارزش غذایی بی نظیری دارند.

ارزش غذایی کنجاله سویا

در کنجاله هایی که از سویا بدست می آید حدوداً سی درصد پروتئین موجود است و علاوه بر آن املاح معدنی ضروری و غیر ضروری گوناگونی در آن وجود دارد.
بطور کلی از صد کیلو دانه سویا ۷۵ کیلو کنجاله بدست می آید و ۲۵ کیلوگرم دیگر هم روغن استخراج شده از این دانه ها می باشند که در این کنجاله ها نیز ۴۴ درصد پروتئین موجود است.
از مواد معدنی و ریز مغذی های موجود در کنجاله سویا می توان به اسید لینو لئیک، ویتامین آ، ویتامین E، پتاسیم و کلسیم اشاره کرد البته مواد دیگری هم وجود دارند.
میزان پتاسیم موجود در این کنجاله یازده درصد، فسفر چهار درصد، کلسیم ۱٫۳ درصد، منیزیم ۱٫۴ درصد، آهن ۰٫۰۷۲ درصد می باشد.
این کنجاله در جیره غذایی طیور و دام های پرورشی مصارف بالایی دارد و مصرفش باعث می شود دام یا طیور به تولید بیشتری از گوشت و تخم دست یابند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد دیانتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09125483146
شماره ثابت: 02191307824
فکس: 02195118763
اینستاگرام: panbedan.co@

مطلب پیشنهادی

قیمت کنجاله درجه یک به صورت تضمینی

قیمت کنجاله درجه یک به صورت تضمینی

قیمت کنجاله درجه یک توسط شرکت های بازرگانی براساس کیفیت و ارزش غذایی آن تعیین …

پاسخی بگذارید